Friday, November 30, 2012

Tahtmist


Detsember on peagi käes ja aasta 2012 on lõpusirgel. Shiandas olles on päevad mõnusalt erinevad sisupoolest ja lahedalt sarnased päikesepaiste ja pikkuse poolest. Päike on andnud mulle jõu ja soovi toimetada kohalikus kogukonnas.Õmblemise kursused ja koolivormid on minu põhitöö, aga igapäevaselt jagan oma aega inimestega , kes on mu „teele“ sattunud.

Tänavapoisid Mumiasest on endiselt mu igapäevased kaaslased. Hea on neid ikka ja jälle näha rahulolevana pärast söömaaega. Pooled kohtumised on küll pigem vaiksed keele probleemi ja „pilves olemise“ tõttu. Liimihais on imbunud nende riietesse ja tervitusele vastavad nad kerge ähmase muigega.

Shianda tantsutiim on viimaste nädalate vaba tahte töö, sest raske on öelda „ei“ kellelegi, kes on tahtmist täis.  Toetan keskkooli lõpetanud poisse rendiruumi, nõuannete ja sooja sõnaga, sest nad kirjutavad hiphop lugusid ja tantsivad. Tunnen ennast kõrvust tõstetuna kui nad kutsuvad mind mänedzeriks. Loodan, et poistel on õnne esineda Euroopas ja loomulikult Eestis.

Eelmisel nädalal käisin haiglas noore 18 aastase naisega ,kellel on katkenud kolm rasedust ja mitte esimese kolme kuu jooksul. Praegune rasedus oli samuti katkemas, aga täna on kõik hästi.  Ema ja sündimata beebi on elu ja tervise juures.

Praeguseks on taastunud kodutu poiss, keda peksti Shianda külas. Veel reedel ei rääkinud ta ühtegi sõna, aga eile õhtul kasutas lihtsamaid tarbesõnu. Andsime Aminaga talle mõned riided, minu vanad plätud ja süüa. Parimaks abiks on talle sotsiaalne võrgustik teiste kodutute poiste näol. Minu „lemmiklaps“ Denis võttis ta oma hoolealuseks Mumiaseses ja see tähendab (vägivallata) peksuvaba elu meie uuele ühisele tuttavale. Kõik need inimesed on minu ellu tulnud viimaste nädalate jooksul.

Nüüdseks on meil Janikaga Keenias oldud kolm kuud. Nimetan seda perioodi katseajaks. Ei ametlikku katseaega meil ei ole. See on periood mille möödudes võib öelda, kas töö meeldib, kas keskkond on sobiv, kas tööstandard vastuvõetav jne. Kõik meeldib, see tähendab õige amet minu jaoks. Vaatamata raskustele mida elu annab on oluline tahta tegutseda ja tahta teha midagi teisiti.

JB (John) poistele breiki opetamas

Poisid tantsu treenimas

Pühapäev Shianda lastega 
varia- Jinja, Ugandas 
varia- lake Victoria

Ööklubi Shiandas - treeningruumid

No comments :

Post a Comment