Wednesday, October 30, 2013

Minu esimene reis Aafrikasse

Minu Aafrika lugu saab alguse natuke omapäraselt, kuna mul puuduvad igasugused varasemad kogemused. Nagu Janika on jõudnud juba kõigile rääkida, siis minu kaugeim reis on senini piirdunud Rootsiga. Loomulikult on võimalus, et esimese nädala lõpuks nutan nurgas ja tahan koju, kuid praegused emotsioonid seda veel ei reeda.

Jõudsin Nairobisse esmaspäeva hommikul ja suurema hingetõmbeajata järgnes ekskursioon Nairobi slummis Kiberas. Kuna Veigo blogi räägib puhtalt Kiberast, siis ma ei hakka sellel pikalt peatuma. Esimene kultuurišokk oli sellega muidugi olemas.

Nüüdseks olen jõudnud edukalt Shiandasse ja ennast siin sisse seadnud. Täna kohtusin esimese naistegrupi juhi Noraaga Khaungast. Khaunga on natukene kaugemal ning sinna saamiseks võtsin mootorrattatakso. Õigemini Janika võttis, sest ta lubas mind nii ilusasti vati sees hoida, mis siiani tuleb tal väga edukalt välja. Taksojuht pani mind Khaunga kooli juures maha ning kuna naistegrupi juht ei olnud veel jõudnud, jäin teda ootama. Kuna laste seas olen ma oma valge naha ja kaameraga väga populaarne, siis igav ei hakanud. Lisaks kõigele muule sain jagada pikale šarmantsele härrasmehele oma meiliaadressi, sest no kuidas sa ütled teisele, et ei saa, eriti kui ta kannab kaelas automaati. Lõpuks jõudis ka naistegrupi juht Noraa kohale ning tema juhtimisel läksime üle vaatama piirkonna valdusi ja tegemisi, et mul mingigi ettekujutus elust olust tekiks ning ma ei hakkaks õpetama stiilis, kuidas asju tegelikult tegema peab...kui me oleksime Eestis.
Valdavalt kasvatavad selle piirkonna naised suhkruroogu. Saak koristatakse ja saadakse selle eest raha iga 1,5 aasta tagant ja seda ca 20 000 šillingit. Eesti mõistes oleks see siis ca 200 eurot pooleteise aasta peale. Suhkruroo kõrval kasvatavad nad ka natukene maisi ja kasvatavad kanu, kuid kanad on haiged. Samas kanad on seotud nööriga puu külge ja nad ei saa korralikult süüa, seega pole eriti ime, et nad haiged on. Igatahes mingi mõte hakkas mul selle naistegrupiga arenema ning aeg juba näitab, kas sellest ka midagi tuleb. Homme on plaanis Estheri ja Veigoga teisi naistegruppe vaatama minna ja kui hästi läheb, siis järgmine nädal saan ehk juba esimesed koolitused läbi viia.


Lõpetuseks väike pilt naistegrupi juhist Noraast ja kahest grupi liikmest ketis kana kõrval. 

No comments :

Post a Comment