Tuesday, December 23, 2014

Ekskursioon Kitale maisiühistusse

Reedel käisime 30 Wefoco naistegrupi juhiga Kitales tutvumas sealse maisiühistuga. Reis oli planeeritud juba esmaspäevaks, kuid Keeniale omapärastel segastel põhjustel lükkus reis reedele. Bussi väljumikellaaeg oli hommikul kell seitse. Sellel ajal ilmselt bussijuht nägi veel õndsat und, kuidas ta oma bussi peseb. Ja just seda ta ka tegi kella poole 10ni, kuni kärsitud mzungud otsustasid, et nad tahavad selle reisi ikka samal päeval ära teha, isegi kui see tähendab, et bussi ukselt oma peegelpilti ei näe. 
Kohtumispaik kell 7, kui buss pidi teoreetiliselt välja sõitma

Esther

Maailma kõige puhtam buss

  

Kitales oli esimene kohustuslik käik kohalikku põllumajandusministeeriumi laadsesse asutusse, kus tähtsad ninad oma informatsiooni kätte said, kust mzungud pärit on ja kuidas neile Keenia meeldib ja kui read külalisteraamatusse kirja said, võisime lõpuks reisiga algust teha.

Mullaproovid Keenia moodi


Kaasa tuli kohaliku ühistu üks eestvedajatest, kes jooksvalt selgitas naistele ühistegevuse põhimõtteid ja kasulikkust. Reisil näidati naistele maisi töötlemist ja selleks vajalikku masinavärki. Laohoone juures said naised kiirkoolituse maisi õige hoiustamise teemadel. 

Agaramad tegid märkmeid. Hiljem räägivad naistegrupijuhid oma grupi liikmetele, mida nad kuulsid ja nägid.


Kuna odavalt sai, ostsid naised hulgem jahu ka kaasa
Ladu

Uhke grupipilt
Reisi eesmärk oli motiveerida naisi samasugust ühistut Shiandasse looma ning huvi on ilmselgelt olemas. Jaanuari esimestel päevadel peame koosolekut ja suure tõenäosusega registreerime ühistu ära.


Väikese videoklipiga reisist saab tutvust teha SIIN.


No comments :

Post a Comment