Wednesday, September 16, 2015

Ühte teist ja kolmandat

Keenia õpetajad otsustasid taaskord streikima hakata, mis siinses mõistes tähendab, et koolid on lihtsalt kinni ja lapsed tehku, mida tahavad. Tuleb välja, et Shianda lastele meeldib väga arvutimänge mängida. Kuna nende tavapärases mängimiskohas valmistatakse ka kohalikku puskarit, ei ole nende vanemad just vaimustuses, et nende lapsed seal pidevalt chillivad ja saatsid nad WEFOCO kontorisse. Nüüd on meil iga päev kontoris hunnik pudinaid, kes võitlevad oma mängukorra üle. Aga nad on vahvad, pühivad kontori põrandat ja muudavad mu mp3 keele mingiteks araabia hieroglüüfideks, et ma saaks hiljem tund aega seda tagasi muuta.
Esimesel päeval oli ainult kolm lastKuni neid oli palju rohkem
Iga kuu 6.ndal on kontoris naistegruppide juhtide koosolek. Kuna sel kuul osutus kuues pühapäevaks, sattusid naistegruppide ja ühistu juhatuse koosolekud samale päevale, mis praktikas oli esialgu äärmiselt segadusttekitav. Nii naistegruppide kui ühistu koosolekute päevakorrad olid tõsised, seega võttis koosoleku päev kohe algusest võrdlemisi kurja tooni.

Alustasime ühistust, mille allüksused kuidagi ei taha oma tegevusaruandeid õigeks ajaks tuua. Ma saan Aafrika veidi teistsugusest ajaarvamisest aru ning nädalakese-paar hilinemist elan üle, kuid kui septembriks ei ole laekunud juuli raportit ning see jätkuvalt iga nädal tuleb ja tuleb, siis see hakkab juba kurjaks tegema. Homseks on planeeritud suur koosolek, kus ühistu allüksuste esimehed, sekretärid, varahoidjad järjekordselt võtavad kogu oma paberimajanduse kaenlasse ja tulevad korra veel otsast peale õppima, kuidas raportit koostada ning kuulata, miks on oluline, et see õigeaegselt ka kontorisse laekuks. Oleme seda juba paar korda teinud ning raportite kvaliteet on paranenud, kuid jätkame, kuni lõpuks selgeks saab.

Kahjuks roomas eile kontorisse ühistu varahoidja, kelle kätte paar allüksust on oma liikmetelt kogutud rahad hoiule andnud, sooviga koosolek edasi lükata, sest mingil hämaral põhjusel ta leidis, et tal on õigus talle hoiule antud raha edasi laenata ning loomulikult ei suuda ta seda homseks tagasi saada. Ilmselgelt on koosoleku päevakorras ka ühistu varahoidja häbipost.

Naistegruppide juhtidega on lõputu lugu teemal seemnepanga tagasimaksed. Esther pidas maha pika ja kõrva järgi äärmiselt kurja loengu, millest ma küll sõnagi aru ei saanud, sest ta tegi seda kohalikus keeles, kuid paistab, et mõjus, sest kogu eelmise nädala tilkus kontorisse võlglastelt maisikotte ja rahalisi tagasimakseid.

Ühel ilusal laupäeval käisid meil külas Eesti aukonsul Keenias Kadri Humal koos oma tütre Petra ja Rotary klubi presidendiga. Rääkisime WEFOCO naistegruppidest ja töödest-tegemistest. Kuigi meie kohtumine oli igati asjalik ja tore, siis kogu asja tähtsaim point- Kadri tõi mulle leiba ja ma olen äärmiselt tänulik J


No comments :

Post a Comment