Friday, April 28, 2017

Viimane kuu

30. aprillil lõpeb minu lähetus Shiandas. Kuna Ugandas toimus kõik tunduvalt kiiremini ja suurlinna sagimine on külaelust tunduvalt erinev siis Shiandaga harjumine oli keerulisem. Praegu peaks olema vihmahooaeg kuid alles aprilli viimasel nädalal on hakanud normaalsemalt sadama. Inimesed on murelikud. Kuna sügisel on ka Keenias valimised tulemas, siis käib ka Shiandas suur sagimine. Poliitika on Keenialastele väga oluline teema ja nad on poliitikas väga keevalised. Kuna Lääne-Keenias on opositsioon väga tugev siis praegune võimupartei teeb siinkandis tugevat tööd. Jaanuaris nägin ma Shiandas Keenia praegust presidenti ja juba sel nädalal on president uuesti Shiandasse tulemas.
Kuna Esther tegeleb paljude naistegruppidega, siis mulle kõrvaltvaatajana paistab, et ka tema on kohalikele kandidaatiele väga oluline. Tavapärane töö on tal muude tegevustega häiritud. Esther mattis ka eelmisel nädalal oma onu. Matuste korraldamine kestis peaaegu poolteist nädalat. Tahtsin veel viimased nädalald külastada kogalikke plokke kellele mondo on inkubaatorid annetanud. Kohtumist lükati pidevalt edasi. Esther ütles, et palju matuseid on toimumas ja valimiste tõttu on inimesed pidevalt väga hõivatud. Siiski lõpuks plokkidega kohtudes sain aru, et inkubaatorid töötavad ilusti. Erinevatel plokkidel olid erinevad mured, kuid näha on, et inkubaatoreid kasutatakse. Peagi on oodata hulgaliselt uusi tibusid.

Siin väike kokkuvõte koosolekust:

Block E 

1600 tilaapiat- 750 kuni 1kg kalad. Kalad plaanitakse maha müüa enamjaolt.

Uusi mune ei ole masinasse lisatud, sest blokiliikmete kogutud omad munad läksid halvaks.  Kahele inkubaatorile on munad tellitud. 152 muna. Mai lõpus peaks siis olema hulga tibusid. Kahe nädala pärast peaks neil exhangeri jaoks raha olemas olema.

Ka kasvatavad ka müügiks kitsi.


Block D 

50 muna peaks saama kohe kohe valmis.
14 tibu müüdi 250 shillingi eest.
Suured kanad on veel alles. Plaan müüa maha. 7 kana.

Ostsid väikse kanamaja.

Block B


56 munast tuli 28 tibu. Inventer oli katki ja ilmselt seetõttu läksid osad munad halvaks. Aku kestab ainult 24 tundi ja kui vool pikemalt ära on siis lähevad munad halvaks. 

Shianda Online Market


Olen Whatsappis Esthri grupis liikmeks kus arutatakse uusi tooteid Shiandas. Seal räägitakse paljudest huvitavatest toodetest kuid teemad ja tooted upuvad jutu sisse ära. Sellest tulenevalt tekkis mul idee luua Shiandale Facebooki oma turg (market/pood). Mis oleks Facebooki Shianda leht kust nii kohalikud inimesed kui ka mujalt huvilised saavad leida tooteid ja teenuseid mida Shiandas pakutakse. Leht annab ka Esthrile hea ülevaate ja kontrolli Shianda aregnu üle.


Kuna uuest nädalast lõpeb minu lähetus ning sõidan Turkanasse ja Mombasasse reisima, siis korraldame Shianda sõpradega väikse lahkumispeo ja sööme natuke teistmoodi sööke. 

Kindlasti hakkan igatsema Shiandat väga. Siin veedetud aeg on olnud väga huvitav. 
No comments :

Post a Comment